×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Lisans Mezunlarımız

Mertcan Kirişcioğlu (2019)

“Tek başıma girdiğim okuldan eşim ile beraber çıkıyorum. Son 5 sene içinde mükemmel insanlar ile tanıştım ve hayatta güzel şeyler de olabileceğini öğrendim. Sağlığıma da kavuştum, mutluluğa da. Bu okulu seçtiğim için mutlu muyum diye sorarsanız, bir yaşamım daha olsaydı burayı tekrar seçerdim derdim. Bu yılların güzel geçmesinde emeği olan herkese sonsuz teşekkürler. Önümüze bakma sırası”

Nazlı Aycan Pala (2018)

“Türkiye 1718. olarak tercih ettiğim Çankaya Üniversitesi, sağladığı üstün başarı bursu ile lisans eğitimim boyunca maddi hiçbir sıkıntı çekmeden derslerime odaklanmama yardımcı oldu. Başarılı, hevesli ve çok yönlü öğrencilerine  çift anadal ve yandal yapma imkanı sunan Çankaya Üniversitesi, hayallerim arasında bir seçim yapmak zorunda olmadığımı gösterdi ve aynı anda hem İngiliz Dili ve Edebiyatı hem de Mütercim Tercümanlık bölümlerinde eğitim görebildim. Üniversitemizin Erasmus+ Öğrenim ve Erasmus+ Staj Hareketliliği faaliyetlerine teşvik etmesi sonucu bir kez öğrenim iki kez staj olmak üzere toplam üç kez hibeli öğrenci olarak yurtdışına gitme, yeni kültürler tanıma ve iş tecrübesi kazanma şansım oldu. Çankaya Üniversitesi öğrenci dostu politikalarıyla idealleri olan gençleri desteklemeye devam ediyor, siz de hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz!”

Selin Yanık Koç (2014)

 

Şule Açıkgöz Kuzu (2002)

Mezuniyetimden kısa bir süre sonra Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde mütercim tercüman olarak göreve başladım ve 15 yıldır keyifle işime devam ediyorum. Üniversite yıllarımda İngilizce hazırlık  sınavını geçip bölüme başladığımda ilk olarak “işte doğru yerdeyim” diye hissettim. Ne okuduğunuzun farkında olduğunuzda tadına doyum olmayan bir bölüm bence. Bölümümüzde konusunda uzman akademisyenlerden ders almak bana farklı bir vizyon ve misyon kattı, ve en önemlisi kendime güvenim arttı. Üniversite yıllarında basketbol ile tanışıp, üniversite takımında 2 yıl oynadım ve sonrasında da basketbol hakemliğine başladım. Şu anda Baketbol Federasyonu’nda hakemlik yapıyorsam bunu üniversiteme borçluyum. Çankaya Üniversitesi, öğrencisine sunduğu hem sosyal hem de akademik ortam sayesinde Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden biridir. Burda farklı vizyonlara sahip akademisyenlerden ders alma şansının yanı sıra, farklı spor dallarında kendinizi geliştirebililir, sosyal ve sanatsal aktiviteler ile keyifli vakit geçirme fırsatına da sahipsiniz.

Lisansüstü Mezunlarımız

Sibel Erbayraktar (Doktora 2018)


Özge Güvenç
 (Doktora 2018):

“Merhaba arkadaşlar ben de doktora programının ikinci mezunu Özge Güvenç. Çankaya Üniversitesi’nde okutmanlık yapıyorum. Arkadaşım ve meslektaşım Sibel Erbayraktar’in duygu ve düşüncelerine yürekten katılıyorum. Akademik kariyerinizde ilerlemeniz ve başarılı olmanız için ihtiyacınız olan en önemli iki unsur: içeriği zengin, faydalı ve anlamlı bir program ile açık fikirli, bilgili ve ulaşılabilir bir akademik kadrodur. Her ikisini de bu programda bulabilirsiniz. Yolunuzun açık olması dileğiyle sevgiler”