×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü alandaki uluslararası gelişmeleri izleyerek düzenli olarak güncellediği müfredatıyla lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde programlar sunmaktadır.

Programların amacı, İngiliz edebiyatının çeşitli dönem ve akımlarının yanı sıra, eleştiri kuramları, yazınsal türler ile dünya edebiyatı ve kültürü konularıyla da öğrencilere altyapı kazandırmaktır. Bu süreçte öğrenciler, Batı kültürünü incelerken, kendilerini ve çağdaş dünyayı anlamayı, etkili bir dille yazma ve konuşmayı ve tutarlı bir şekilde düşünmeyi de öğrenerek Türkiye’nin sosyal, kültürel ve yazınsal yaşamına katkı sağlayacak donanım ve birikime sahip olurlar.

Öğrenci odaklı tasarlanan bölüm dersleri yaratıcı fikirler üretme ve araştırmaya yöneliktir. Eğitim, görsel-işitsel kaynaklar ve Türk ve yabancı uzmanların konferanslarıyla zenginleştirilmektedir.

Bölümün diğer bölüm öğrencileri için sunduğu seçmeli dersler ile çift anadal ve yandal programları da mevcuttur. Bu derslerin içeriklerine öğretim programları bölümünden ulaşabilirsiniz.