Beypazarı ve Karaşar Yaylası Gezimizden

/Beypazarı ve Karaşar Yaylası Gezimizden

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, her akademik yılın başında bölüme yeni gelen öğrenciler için oryantasyon programı düzenliyor. Oryantasyon kapsamında, bölüm ve üniversiteyle ilgili bilgileri içeren toplantının yanı sıra öğrencilerin Ankara ve çevresini tanıması da sağlanıyor.
2017-2018 Akademik Eğitiminin başlamasının ardından bölüm, 14 Ekim Cumartesi günü Beypazarı’na gezi düzenledi. Geziye katılan öğrenciler ve öğretim elemanları hem yöreyi gezme hem de birbirleriyle kaynaşma fırsatı buldu.
Doğa yürüyüşü yapıldı
Geziye İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerinin yanı sıra, Mütercim Tercümanlık ve Psikoloji bölümlerinden de öğrenciler katıldı. İlçe merkezinde gezinti, müze ziyaretleri, alış-veriş ve öğle yemeğinden sonra, Karaşar Yaylasına gidildi. Yaylada doğa yürüyüşü yapan grup, Eğriova Gölü ve Karaşar göletini de ziyaret edip manzaranın keyfini çıkardı. Bu keyifli günübirlik gezi, bölüme yeni katılan öğrencilere hem üst sınıftaki arkadaşlarını hem de hocalarını yakından tanıyıp bölümlerine kolay uyum sağlama olanağı sundu.

2017-11-08T16:13:40+00:00